Baktérie rodu Bacillus 

30.01.2021

Bacillus subtilis 


Baktérie rodu Bacillus vykonávajú v prírodnom prostredí mnoho rôznych funkcií vrátane dvoch veľmi dôležitých pre zdravie ľudí a zvierat - schopnosť selektívne inhibovať rast a vývoj škodlivých baktérií a plesní, ako aj schopnosť stabilizovať imunitu na najoptimálnejšej úrovni.

Zo všetkých odrôd rodu Bacillus vedci identifikovali najvhodnejšie baktérie na tento účel a transformovali ich na štandardy priemyselných kmeňov. Vlastnosti týchto baktérií sa reprodukujú počas procesu replikácie pri výrobe liekov. Rad produktov "Vetom" je založený na týchto baktériách a je vyrobený pre regeneráciu ľudí, zvierat a vtákov.

Vetom
Vetom

Životnosť baktérii

Baktérie v tráviacom trakte nie sú viac ako 30 dní, po ktorých sa prirodzene extrahujú. Baktérie tohto druhu sa nezničia v žalúdku, pretože forma spór je vysoko odolná voči účinkom žalúdočnej šťavy. 

V ústach, v tenkom a hrubom čreve sa transformujú do vegetatívnej formy a začínajú sa množiť a produkovať prostredie biologicky aktívnych látok, pod vplyvom ktorých je rast a vývoj hnilobnej, patogénnej a podmienene patogénnej mikroflóry pozastavený. 

Proces regenerácie baktérií lacto a bifidus, E. coli a ďalších mikroorganizmov, ktoré tvoria normálnu flóru tráviaceho traktu, sa znovu aktivuje, čím sa zabezpečí jeho optimálne fungovanie. 

Schopnosť inhibovať rast a vývoj relevantných baktérii pre mikroflóru tráviaceho traktu je implementovaná týmito druhmi hlavne vďaka schopnosti produkovať polyénové antibiotiká - bacitracíny a liheniforminy. Supresia sa uskutočňuje priamym antagonizmom voči infekčným agens a nepriamo prostredníctvom optimalizácie fungovania ľudskej a zvieracej imunity. 

Zaznamenali sme prítomnosť priameho antagonizmu voči relatívne veľkému množstvu infekčných mikroorganizmov u ľudí a zvierat, ako sú Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Salmonella enteritidis, Salmonella sp., Salmonella choleraesuis, Pseudomonas aeruginosa, Proteus vulgaris, Candida albicans, Klebsiella pneumoniae, Citrobacter freundii, Morganella morganii, Yersinia enterocolitica, Shigella sonnei, Enterobacter agglomerans. 

Nový výskum v tejto oblasti pokračuje rozširovaním zberu mikroorganizmov.

Bacillus amyloliquefaciens


Použitie produktov zo série "Vetom" je žiaduce pre všetkých , zdravých aj chorých. Príjem zdravých organizmov znižuje riziko vzniku akejkoľvek choroby. Príjem počas choroby vedie k tomu, že proces regenerácie nie je príliš dlhý a je neškodný. Neboli zaznamenané žiadne negatívne škodlivé následky užívania produktov zo série "Vetom". Okrem toho neexistuje miesto pre škodlivé následky. V zásade sa zaoberáme rovnakými baktériami, ako boli ľudia a zvieratá v priebehu evolúcie v kontakte. 

Analógy týchto baktérií sú prítomné všade a sú prítomné vo vode, pôde a rastlinách. S nápojmi a jedlom, sa pravidelne dostávali do čreva, ako aj s vodou, prachom a nečistotami na koži, vlasmi alebo telesnou dutinou prenikli telá priamo cez rany. Divoké kmene baktérií Bacillus vykonávali v tele rovnakú funkciu ako baktérie obsiahnuté v súčasnej sérii produktov "Vetom" a "Bioseptin". Jediný mierny rozdiel je v baktériách používaných v liekoch. Naše bakteriálne kmene zaručujú "správnu" kvalitu a vylučujú "prevládajúci" faktor prírody. 

Produkty zo série "Vetom" a "Bioseptin" obsahujú technológie na korekciu mikrobiálnych zložiek, ktoré ovplyvňujú imunitu ľudí a zvierat, ktoré sa v priebehu miliónov rokov vývoja vyvinuli v prírode pre túto konkrétnu prácu. Vývojári objavili mechanizmus pôsobenia prirodzeného procesu. Tieto poznatky sa využívajú na vývoj probiotik novej generácie.

Použitie Vetom zníži poškodenie antibiotík a pomôže obnoviť vaše telo.